Anasayfa » Tarih Sunuları

Nizamiye Medreseleri İle İlgili Sunu İndir

13 Mart 2014 Yorum yok

Nizamiye Medreseleri İle İlgili Sunu İndir
Geçmişten günümüze birçok devlet , millet ve uygarlık yaşamaktadır.ve hepsinin birer kuruluşu ve çöküşü vardır.
Tarih önemli bir şeydir.Bir milletin geçmişini,atalarını ve o milletin kültürünü ortaya çıkarmıştır.Kültür bir milletin bağımsızlığı kadar önemlidir.Çünkü gelenek ve görenekler bir milletin kültürünü oluşturur.
tarih bir milletin ya da devletin rakamla gösterilişi olduğu gibi bir derstir de. ilk ve ortaokullarda sosyal bilgiler kitabı olarak tarih işlenirken,lise döneminde tarih olarak tarih işlenmektedir.
Geçmişten günümüze bizlere atalarımızı,kültürümüzü ve devletlerimizi öğreten, bunları kronolojik sırada sıralayarak bize bilgi halinde öğreten,geçmişimizi öğrenip bizi etkin ve güçlü kılan tarihtir.
Bizler tarihimizi öğrenip,atalarımızı tanıyarak güçleniyor ve gelişiyoruz.Mutlu,etkin ve bilgili yeni nesiller yaratmak bizlerin elinde.Bizim üstümüze düşen görev geçmişimizi en iyi şekilde öğrenerek ,atalarımızı sürekli araştırmak ve bu bilgileri yeni nesillere aktarabilmektir.
Lise Tarih Slayt Gösterilerini İndirmek İçin Lütfen Aşağıdaki Butona Tıklayın
Sunu İndir

Yorum yapabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz HTML tagları:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yorumlarınızda avatar görüntülenmesi için Gravatar oluşturmalısınız.